Els PLEOs a “Ciencia en Acción”

L’EPSEVG, amb els PLEOs, presents a “Ciencia en Acción” al CosmoCaixa Barcelona.

Del 3 al 5 d’octubre, tindrà lloc una nova edició de “Ciencia en Acción” i la nostra Escola hi aportarà els PLEOs. Aquests robots, amb aparença de dinosaure són un exemple de tecnologia robòtica que podem trobar en els estudis d'enginyeria.

El Campus de la UPC de Vilanova i la Geltrú participarà en un estand, on es mostraran els robots mascota i els assistents tindran l’oportunitat d’interactuar-hi.
A més, els professors de la nostra Escola, Cecilio Angulo, Marta Díaz i Cristóbal Raya, que pertanyen al Centre d’Estudis Tecnològics per a l’atenció a la Dependència i la Vida Autònoma (CETpD) portaran a terme una activitat guiada de tipus divulgatiu pels assistents.

En el desenvolupament d’aquesta activitat, els participants tindran la oportunitat de jugar amb el dinosaure i familiaritzar-se amb el seu comportament, veure com és un robot per dins, els senyals i la informació que està tractant i com canvien els paràmetres de comportament en funció de la interacció amb l’humà.

Aquesta és una de les activitats que oferim des del Campus que té per objectiu despertar el interès dels més joves per la tecnologia.

PROGRAMA "Ciencia en Acción"

Programa Espai Terra (TV3 - minut 17:15 fins 19:00)

pleo_ciencia_accio_v3_r3.jpg