En el Curs Acadèmic 2020-21 creix la demanda per estudiar el Grau en Enginyeria Informàtica a l’EPSEVG

En el Curs Acadèmic 2020-21 creix la demanda per estudiar el Grau en Enginyeria Informàtica a l’EPSEVG

El dia 16 d'octubre de 2020 Canal Blau va publicar una notícia en la que informaven de l'increment d'interessats en cursar estudis d'Informàtica a la nostra Escola. L’EPSEVG ofereix 60 places del Grau en Enginyeria Informàtica i aquest Curs Acadèmic 2020-21 ha rebut una demanda al voltant de les 300 sol·licituds.

S'associa l'augment en la demanda amb els canvis a molts nivells que la pandèmia de la COVID-19 ha imposat a la nostra quotidianitat. 

La davallada de l’activitat laboral i econòmica durant els primers mesos de confinament hagués pogut ser més important si no hagués estat per la informàtica. Tot això ha fet que els estudis d'Informàtica, molt atractius per als joves, hagin augmentat notablement la seva demanda en els darrers cinc anys. 

Això es reflecteix a les notes de tall que per exemple a la nostra Escola ha passat de ser un 5,0 l'any 2015 al 8,4 actual, consolidant aquests estudis al nostre centre. D'altra banda la inserció laboral per a aquests estudiants està garantida.